הספר: מראת הסודות – לצאת לחופשי משלטון הלא מודע

פרטים נוספים

מאמרים

אימון אישי

מודעות אישית

יחסים

אושר

הצלחה

תקשורת

ניהול וקריירה

שפע

משחק החיים

תמיד כדאי לנו לבחור פרשנות חיובית לכל דבר ולכל מצב.
כי ההשפעה שלנו על כל-היש היא גדולה ועצומה, בין אם אנחנו מודעים לזה ובין אם לא-מודעים לזה.
המחשבות שלנו, התמונות שאנו מדמיינים, האמונות שלנו, תפיסת המציאות שלנו משפיעות באופן ממשי ברובד של תבנית המציאות (רובד הבלופרינט של המציאות),
בדיוק כמו האדריכל שמשרטט את תבנית הבניין, לפני שאפשר יהיה לבנות אותו, כך אנחנו משרטטים את תבנית החיים שלנו ברובד האנרגטי של הבלופרינט, באמצעות התודעה.

אני רוצה להציע כאן נקודת מבט אחרת להסתכל על מה שקורה עכשיו (בזמן קורונה), דברים שלמדתי ממורי. יש מצב עם נסיבות מסויימות. אלו הן העובדות, לכאורה.
אבל הנסיבות עצמן אינן העניין המרכזי. העניין החשוב יותר ממה שקורה, הוא איך אנחנו חווים את מה שקורה. העובדה שדברים שקורים אינם מוצאים-חן בעינינו,
עדיין יכולה לשרת אותנו בדרך חיובית. איך? לאפשר לעצמנו את ההזדמנות לתת לנסיבות שמתרחשות פרשנות חיובית ומשמעות, שתהייה בעלת ערך עבורנו, אפילו אם אנו תופסים את מה שקורה כמשהו שלילי. ניתן להשתמש ב"גל ההלם" הזה בדרך מאוד טרנספורמטיבית. כי בזכות השחרור מהסטוס-קוו, נוצרה הזדמנות לעבור אל מציאות שאותה אנו מעדיפים יותר.

כל אחד מאיתנו הוא ביטוי אינדיבידואלי של הבורא. וכאן יש טריק. כי אנחנו גם ביטוי של הבורא, ואנחנו גם הבורא עצמו. כשאנו באים לכאן למימד הפיזי,
אנו עוזרים לבורא לדעת את עצמו דרך הבחירות שאנו עושים. ובו בזמן אנחנו רוצים שהבחירות האלה יקרבו גם אותנו לדעת את הבורא. בכל גלגול ארצי, אנחנו באופן מטאפורי 'עושים צעד אחורה'
שמקרב אותנו אל המקור שממנו באנו, אל האיחוד עם הבורא. המסר של RA, שהאנשים בסופו של דבר מתחלקים ל-2 התודעות האלה: שירות לעצמי או שירות לאחרים. וכאשר ההתפתחות הקולקטיבית שלנו תטה לרוב של 'שירות לאחרים' (שבמילים אחרות זהו הביטוי של אהבה), אז נוכל כקולקטיב לעבור למימד הרביעי.

כעת, כאשר הילדים עזבו את הבית, היא חווה ריקנות. פתאום עולה השאלה 'מי אני'? המשמעות של החיים שלה מתרוקנת במידה רבה,
והמצב החדש מלווה בהמון כעס, המון כעס. כעס על כך ששמה את עצמה 'בהולד', כעס שהפכה להיות אובייקט שממלא צרכים של אנשים אחרים. מסע החיים דורש הסתגלות לשינויים, פנימיים וחיצוניים. חלק מהזוגות יכולים לפתוח פרק חדש ביחסים ואפילו התקרבות והעצמה של אהבה ותשוקה. אחרים, לפעמים בצער רב, יגיעו למסקנה שהזוגיות שלהם כבר לא מתאימה או התרוקנה. זה טבעי וזה קורה.

בסיפורי המדע הבדיוני, אנחנו יכולים להיכנס למכונת זמן ובעזרתה לנוע אל העבר שלנו או אל העתיד שלנו. כשאנו מבינים את הרעיון של המציאויות המקבילות ושהכל קיים בו-זמנית כאן ועכשיו, אנחנו מבינים שאנחנו לא באמת נוסעים אל העבר שלנו או אל העתיד שלנו אלא נוסעים למציאות מקבילה שמתקיימת סימולטנית אך נתפסת על-ידנו כקיימת בהיסטוריה שלנו או בעתיד שלנו. אבל זה לא באמת העבר שלנו וגם לא העתיד שלנו. אנחנו לא היינו שם באמת. כולנו מכירים את המושג "פרדוקס הסבא". אם אני נולדתי מאבא שלי, שנולד מסבא שלי, ואני נכנסת למכונת זמן ונוסעת על העבר, והורגת את סבא שלי הצעיר, לפני שאבא שלי נולד, אז לא יכול להיות שאני אוולד ועל-כן איך אני יכולה בכלל לחזור לעבר ולהרוג מישהו בכלל?

בואו נשים את הדברים על השולחן: מערכת יחסים נרקיסיסטית היא מערכת יחסים מתעללת!
רמת ההתעללות יכולה להשתנות, והיא יכולה להיות סמויה או גלויה. הקושי הגדול ביותר, לדעתי, הוא כאשר ההתעללות סמויה, כי אז אינך 'רואה' את ה'אויב'. בדיוק על העיוורון הזה אני רוצה לשים את הזרקור כאן. אחד המנגנונים המרכזיים שמאפשר לנו לשקר עצמנו ולהסתיר את האמת, ומאפשר לנו להישאר במערכת יחסים מתעללת הוא "דיסוננס-קוגניטיבי".

מתי מערכת יחסים איננה מרגישה בטוחה? כאשר מערכת היחסים היא מערכת מתעללת (גלויה או סמויה), מערכת מניפולטיבית, שקרים, הסתרות, ביקורת, לעג, הקנטה, תנודות במצב-הרוח, עלבון, קללות, האשמות ושליטה.
בדרך כלל, אלו תהיינה מערכות שצד אחד הוא הטורף וצד שני הוא הקורבן – וכמובן שעבור הקורבן המערכת הזאת מאוד מאוד 'לא בטוחה'. ולא חייב שיהיו כל הדברים האלה. מספיק רק כמה כדי שתחיו בכיווץ מתמיד ובאי-בטחון.

בהמשך לסדרת המאמרים על מערכות יחסים נרקיסיסטיות, שכל מי שהיה שם יודע שהן מערכות יחסים מרעילות ואלימות (רגשית ונפשית), הרבה אנשים שואלים את עצמם: מדוע אנשים נתקעים במערכת יחסים נרקיסיסטית? מדוע הם לא עוזבים? איך אפשר לסבול ולעצום עיניים ולהישאר?
זה מעניין במיוחד מפני שלעתים קרובות מדובר בא.נשים חזקים, עצמאיים, מצליחים בעבודה ובקריירה, בעלי מעמד, בעלי בטחון עצמי בתחומים אחרים בחיים. איך זה מתיישב?

מלאו את הפרטים בטופס ואצור אתכם קשר בהקדם. ייתכן וכבר בשיחה תקבלו טיפ שיכול לעזור לכם.