הספר: מראת הסודות – לצאת לחופשי משלטון הלא מודע

פרטים נוספים

מאמרים

אימון אישי

מודעות אישית

יחסים

אושר

הצלחה

תקשורת

ניהול וקריירה

שפע

משחק החיים

זה לא קל לעזוב נרקיסיסט. צפוי שתהיינה לך הרבה ספקות עצמיים, בדידות וגם הגברה של התעללות.
תחווי הגכחה (מהמילה גיחוך), גינוי, וגם דחייה מהאנשים בסביבה שלא מבינים על מה את מדברת ולוקחים את הצד של המתעלל (כי הוא יכפיש אותך, כמה שהוא יוכל).
ישנם מספר שלבים בפרידה מנרקיסיסט:

גסלייטינג זוהי אסטרטגיה סמויה, של התעללות נפשית, תוך שימוש בשקרים ומניפולציות פסיכולוגיות, לצורך שטיפת-מוח, שהנרקיסיסט עושה לקורבן שלו. הוא משתמש בה כדי לשלוט בקורבן שלו.
הוא עושה זאת על מנת לנטוע ולהשריש במוחו, נרטיבים שיאפשרו לו לשלוט בו.
המטרה שלו, זה לגרום ל”טרף” שלו, הקורבן, להאמין שיש משהו שלא בסדר אתו או איתה.
הרעיון הוא לקחת מן הקורבן (בן-זוג, ילד, עובד) את הכוח שלו, וללכוד אותו בתוך מערכת היחסים.

איך חיים עם נרקיסיסט סמוי? הסיכוי שנרקיסיסט ילך לטיפול מאוד נמוך, כי המינימום הנדרש לשינוי זה שהוא יכיר בדפוסים הנרקיסיסטים של עצמו וזה לא סביר בעליל. ממליצה שהפוקוס שלך יהיה על הריפוי שלך ולא על לשנות אותו. עלייך עבוד על עצמך: על גבולות, אהבה עצמית וערך עצמי. האם יש סוף טוב כאשר מדובר בזוגיות עם אישיות נרקיסיסטית? כן ולא.

הנרקיסיסטים הקיצוניים הם אנשים שמרגישים מיוחדים ומוכנים לעשות כל דבר כמעט, כדי לקבל את מה שהם חושבים שמגיע להם. הם מוכנים לשקר, לגנוב, לרמות, לעוות, לדרוך על הכבוד העצמי של אנשים אחרים, לפגוע בערך עצמי של אנשים אחרים, להרוס אנשים מבחינה כלכלית וכיו”ב. המפתח להבין את הנרקיסיסט הוא להבין שהם מרגישים באופן קבוע, בלתי יציבים וריקים בפנים. נרקיסיזם היא מילה נרדפת לחוסר-ביטחון עמוק. בזוגיות, הנרקיסיסט מאוד מפתה. מצד אחד הוא קר מבחינה רגשית ואינו בעל יכולת אמפטית אבל בני הזוג שלהם נמשכים אליהם כי הם כריזמטיים, צ’ארמרס, ומקרינים ביטחון עצמי. (שלושת ה- C: Charm, Carisma, Confidence ). אלו הן תכונות כל כך ממכרות שהן מעוורות אותנו מלראות את התכונות הנוספות, שנחשפות רק בהדרגה כמו: “מגיע לי”, נקמנות, חוסר באמפטיה, יהירות, שטחיות, מניפולציות, ניצול וכדו’.

אחרי שדנו במאמר הקודם באריכות, כיצד נוצר הפחד מאינטימיות ומדוע כל כך הרבה אנשים עושים הכל כדי להימנע מאינטימיות, הגיע הזמן לדבר על “איך יוצאים מזה”.

אחרי שכתבתי מאמר על רגשות, ועל אנשים שלא יודעים להרגיש, ראה קישור כאן, אי אפשר שלא להמשיך את הנושא ולדבר על אינטימיות ועל הפחד מאינטימיות. מה זאת אינטימיות? Into-Me- See לראות לתוך מישהו (לאפשר למישהו לראות לתוכי), להרגיש לתוך מישהו (לאפשר למישהו להרגיש לתוכי), להקשיב לתוך מישהו (לאפשר למישהו להקשיב לתוכי), להפוך להיות מומחה לאדם הזה. להבין את העולם הפנימי

מה הבעיה בלא להיות מחובר לרגשות? למה כל כך חשוב לחוות את הרגשות שלנו? “הרי רגשות זה עניין לילדות קטנות…” “רגשות זה לא כזה חשוב…” “אסור (או לא-טוב) לתת לרגשות לנהל אותנו…” “אל תהייה רגשי…” זה לא חכם לקבל החלטות מתוך רגש…”   בכלליות, אנחנו חיים בעידן של דיכוי הרגשות. במאה העשרים השכל הפך להיות האמצעי המוערך ביותר והדומיננטי ביותר

הרבה אנשים נשואים, חיים בזוגיות ומרגישים לבד. ולמען האמת, זהו סבל גדול.יותר קל לחיות לבד באמת, מאשר לחיות בזוגיות ולהרגיש לבד.כי בלבד בתוך זוגיות יש אלמנט שלהזנחה, הרעבה, חוסר אכפתיות, זלזול, לראות את השני כאובייקט, לאיין אותו או אותה (מלשון “אין” – לא קיים).וכשלא רואים אותנו, אנחנו משתגעים מזה.   לפני שאמשיך חייבת לציין שהתופעה קיימת בשני המגדרים במידה שווה.אני

מלאו את הפרטים בטופס ואצור אתכם קשר בהקדם. ייתכן וכבר בשיחה תקבלו טיפ שיכול לעזור לכם.